Kablolama


Yapısal Kablolama basit gibi görünmekle birlikte ciddiye alınmalıdır. Kabloda müşteri tarafından görülmeyen bir ek gveri kayıplarına ve gelecekte kablonun kaybedilmesine neden olacaktır.

Kablolama

Keşif ve Projelendirme

Yapısal kablolama da en önemli nokta doğru projelendirilmenin yapılabilmesi ve düzgün ekipmanların kullanılmasıdır. Projelendirme şirketlerin büyüyebileceği de göz önünde bulundurularak, daha sonra istenildiğine, genişlemeye imkân sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Düzgün kurulan bir altyapı ile kurumların bu alandaki ihtiyaçları uzun bir süre boyunca karşılanabilir. Sertifikalı ve gerçek proje deneyimine sahip teknik kadromuzla müşterilerimize keşif ve projelendirme hizmeti sunmaktayız.

Yönetmek için planlamak.

Yönetim bilimi yönetmenin temel fonksiyonlarını; planlama, örgütleme, yöneltme, koordinasyon ve kontrol olarak belirtir.

Bu nedenle biz işlerimize başlamadan önce işlerimizi planlarız. İşte bizim işlerimizi planladığımız bu belgenin adı projedir. Yapacağımız işi projede en ince ayrıntısına kadar belirtir gerektiğinde sizinle proje üzerinde tartışır ve gelecekte sizin doğabilecek ihtiyaçlarınızı, maliyet unsurunu da göz önünde bulundurur ve kapsam içerisine alırız.

Kablolama dahi olsa iş ciddiye alınmalıdır.

Daha sonrasında sizinle birlikte proje haline getirdiğimiz işin yapılması için bir ekibimizi onlara liderlik edecek proje ekip liderimizle birlikte göndeririz.

Proje ekip liderimiz proje bitene kadar ekibin motivasyonunun yüksek tutmak, ekibimizin uyumlu bir biçimde çalışmasını sağlamak, işi verenle giderilmesi gereken pürüzleri çözümlemekle yükümlüdür.
Proje teslim edilmeden önce ekiplerimiz giderek projeyi son kez kontrol eder ve test ölçümleri yapar.
Sonrasında ise iş verenin kontrollerinin ardından proje teslim edilir. Ve bitirilir.

Test, Sertifikasyon ve Raporlama

Yapısal kablolama nın son aşaması olan Test ve Etiketleme çok titiz bir çalışmadır. Öncelikle her bir hat, müşteri ile de mutabık kalınarak standartlar doğrultusunda kodlanarak etiketlendirilir. Gelişmiş test ölçüm cihazları ile EIA/TIA standartlarına uygun olarak test edilmektedir. Bu testler sonucu, uygun sonlandırılmayan veya kopuk ya da hasarlı olan kablolar tespit edilir ve gerekli düzeltmeler yapılmaktadır. Tüm uçların test sonuçları pozitif çıkana kadar bu işleme devam edilir. Test sonuçları bilgisayar ortamına aktarılarak bir kopyası müşterilerimize sunulmaktadır.

  • Kablo test cihazları
  • Kablo onaylama cihazları
  • Multimetreler