Reklam Filmi Çekimi


Reklam Filmi düşünün Sizce anahtar kimin elinde?

Reklam Filmi Çekimi

Reklam filmleri, firmaların ürettikleri ürünleri etkileyici bir biçimde gösteren ve ürünün hedeflenen kitleye ulaşmasını amaçlayan yapımlardır. Bizler Çeşitli sektörlere yönelik Tv Reklam Filmleri hazırlamaktayız.

Reklam metni yazarlarımız, Yönetmenlerimiz ve Senaristlerimizin ürettikleri reklam filmi Çekimlerinde yer alacak konuları belirleyip firmanızın ürünlerine veya hizmetlerine göre film hazırlayıp en iyi sonuÇlar elde etmekteyiz.

Tanıtımı yapılacak ürün önemlidir. Ancak bir reklam filminde başlangıçta bunun için ayrılan bütçe ve bu bütçeye yönelik konsept daha da önemlidir. Mesela reklam filminiz kaç Tv kanalında, hangi sıklıkta dönecek? Radyoya uyarlanacak mı? İnternet mecralarında yayınlanacak mı? Sorularını daha başından yanıtlamış olmak gerekir. Tabi bir de reklam verenin zihninde; bu reklam filminin, ardından yapılacak ikinci bir reklam filmiyle desteklenip desteklenmeyeceğini bilmek senarist tarafında işleri kolaylaştıracaktır.

Bazı Reklam filmleri ekip gerektirmeden sadece reklamı yapılacak ürün veya hizmetin görsel Çalışmaları kullanılarak üretilir, bazı reklam filimlerinde ise geniş bir ekip ve yoğun materyal kullanımı olabilmektedir. Bütçe açısından bakıldığında ekip içeren; içerisinde oyuncuların, mekanların, ve gezici set ekipmanlarının yer aldığı film, tek stüdyona az sayıda oyuncuyla çekilen filme göre daha pahalıdır.

Televizyon reklamına, sadece konu ve içeriği olan filmler olarak bakmamak gerekir. Televizyon ekranının tümü reklam unsuru olarak kullanılabildiği gibi sadece bir köşesi de reklam için kullanılabilir.

İzlediğiniz dizi filmde arkada duran dükkan, oyuncunun içerisinde bulunduğu mağaza ya da elinde tuttuğu, dokunduğu herhangi bir materyal aslında reklam filmidir. Televizyon reklamlarını 4 başlıkta incelemek yerinde ve mantıklı olacaktır.

1-) Hareketli Reklam Filmi: Bu reklam türünde, tanıtılacak bir ürün, bu ürünü tanıtmak için yazılmış bir senaryo ve senaryo bütünlüğünde bir konu bulunmaktadır. Filmin hedef kiyleye ulaşması için canlılar kullanılmış, canlılara konsepte uygun bir yaşam alanı hazır edilmiştir. En sık kullanılan TV reklamı türüdür. Dizi, Sinema ve Program aralarında sıkca rastladığımız bir modelidir.

2-) Doğrudan Satış Reklamları:  Pazarlamaya yönelik reklamlardır. Reklam aynı zamanda satış yapılan birr mağazaya dönüştürülür. Ürün tanıtılırken aynı zamanda ürünü tanıtan kişiler tarafından satış yapılmaya da başlanır. Reklamı yapılan hizmet veya ürünün alımını, satınımı veya kiralanmasını sağlayan pazarlamaya yönelik reklamlardır.

3-) Tanıtıcı reklam programları ve Spot Reklamlar: Bbir ürünün, hizmetin veya kuruluşun seslendirme, görüntü ve müzik iÇeren bağımsız olarak yayınlanan televizyon reklamı Çeşididir.

4-) Programın içerisine giren ama yayının akışını kesmeyen reklam türüdür. Örneğin dizi filmin içerisinde oyuncunun arkasında görünen bilindik bir şirketin logosu, film oynarken ekranda çerçeve içerisine alınıp gösterilen tanıtımlar, gerçek mekanla ilgili olmayan sanal reklamlar ve filmin sonunda sponsorları gösteren hareketsiz reklamlar 4. Gurupta ele alınır.

Reklam filmleri bütçeleriyle ölçüldüğü kadar, etkileriyle de ölçülmektedir. Önemli olan reklamı hazırlayan ekibin düşük bütçelerle de etkili işler çıkarabilmesidir. Bizimle çalışmanız halinde ekibimiz sizi hedeflediğiniz kitleye ulaştıracaktır.